top of page

Roxy

Stafordšírský bulteriér

Flamenco Flower Erya Haryon

d.o.b. 5.6.2016

Roxy je můj první a určitě ne poslední staffík. Díky ní jsem si toto plemeno zamilovala. Roxy pochází z CHS Erya Haryon, která je známá dobrým zdravím, vyrovnanou povahou a kvalitním rodokmenem všech odchovů. 


Povahou je Roxynka spíš klidnější typ staffíka. Když se nic neděje, je schopná spokojeně odpočívat i celý den. Na druhou stranu, na procházkách nebo na obranách se projeví její temperament a je z ní správné torpédo. K jiným psům je úplně nekonfliktní, nevšímá si je. Jako správný staffík miluje lidi a je to skutečně „pes vítací“.


Roxy má dobré zdraví, nemá vůbec žádné potravinové alergie ani problémy s kůží, má testované kyčle (DKK 0/0), lokty (DLK 0/0) a srdce Dopplerovou metodou, nemá luxaci pately.  Ve 4 letech podstoupila test na oční vady s nejlepším výsledkem.
 

Co se týče exteriéru, tak Roxy je typ spíš masivního staffíka (typ bull) s krásně modelovanou hlavou, rovnou zádí, tmavým okem a krásně složeným uchem a hezkým nůžkovým skusem. Z výstav má Roxy 1x res.CAJC, 3x CAC /včetně vítěžství v třídě pracovní na Klubové výstavě/, několikrát V.


S Roxy se věnuji sportovní kynologii, obedience a začínáme s noseworkem. Roxy má složenou řadu zkoušek – ZZO, ZZO1, BH, OB-Z, OB-1 a doufám, že brzy přibudou další😊. Roxy miluje obrany a ani stopy jí nejsou cizí, takže plánujeme i nějakou 3 - složkovou zkoušku. 


Roxy díky svému dobrému zdraví, učenlivé, nekonfliktní povaze a hezkému exteriéru splnila všechny moje kritéria pro to, aby se stala mámou prvního vrhu štěňátek v naší CHS.

Blackie

Bílý švýcarský ovčák

Chan Tengri White Dream Team

d.o.b. 21.09.2014

Když pominu pejsky, které mě provázely doma v dětství, je Blackie můj první pes. Hledala jsem aktivní psa, který je dobrý společník pro rodinu s dětmi a zároveň je schopný ohlídat svoje teritorium. Bílý švýcarský ovčák mě uchvátil svým krásným exteriérem, mírnou povahou a dobrou ovladatelností. Snad není výlet, na kterém by se u nás někdo nepřistavil a neřekl, jak krásného psa máme a nechtěl Blackie pohladit. Nicméně, Blackie je jako správný „švýcar“ vůči cizím rezervovaná. Vůči rodině, návštěvám, i jiným psům je přátelská a je to ideální rodinný pes.


Blackie jsme si  dovezli z chorvatské CHS White Dream Team, je to dcera 2x násobného světového vítěze a evropské vítězky, ale bohužel i přes skvělý genofond Blackie nemůže být uchovněna z důvodu špatných výsledků RTG kyčlí.

bottom of page